Český Krumlov

Perla jižních Čech

Jihočeský kraj
První zmínka 1253
12 500 obyvatel
50 restaurací a kaváren v centru
Historie a současnost

Český Krumlov

Český Krumlov je historické město v jižních Čechách a je považováno za jednu z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších turistických destinací v České republice. Město je zapsáno na seznamu UNESCO a je známé pro své malebné uličky, historické budovy a úchvatný zámek.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Českém Krumlově je jeho zámek. Zámek byl postaven v 13. století a je považován za jeden z největších a nejkrásnějších zámků v České republice. Interiér zámku je plný uměleckých děl a historických artefaktů, včetně sbírek zbraní a zbroje. Zámecká zahrada je také krásným místem pro procházky a pikniky.

Další zajímavou atrakcí v Českém Krumlově je Divadlo Minor, což je nejstarší barokní divadlo v Evropě. Divadlo bylo postaveno v roce 1680 a je dodnes plně funkční. Každoročně se zde konají představení a festivaly, což je pro návštěvníky velký zážitek.

Město má také mnoho muzeí, včetně Muzea fotografie, Muzea Egon Schieleho a Muzea voskových figurín. Kromě toho můžete v Českém Krumlově také vyzkoušet tradiční českou kuchyni a ochutnat místní pivo.

Přestože je Český Krumlov turisticky velmi oblíbený, město si stále udržuje své historické kouzlo a tradiční atmosféru. Procházka po malebných uličkách, podél řeky Vltavy, nebo po hradební zdi je jedinečný zážitek, který stojí za to si užít.